Поки Ваше авто в роботі, Ви можете попити каву/чай та відпочити або попрацювати з безкоштовним Wi-Fi.

Повернутися в блог

Як уникнути чотирьох найнебезпечних ситуацій на дорозі?

опасные дорожные ситуации

Взимку, коли починає сильно сніжити, безпека використання транспортного засобу падає в рази. Припустимо, ви добираєтеся з передмістя в центр на роботу. Виїхали з будинку та побачили, що за ніч насипало багато снігу, а комунальники не поспішають починати роботу. Рухаєтеся  трасою у щільному потоці і тут опиняєтеся позаду фури. Практично будь-який автомобіліст знає, як дратує така ситуація! Адже швидкість і так сповільнилася через сніг, та ще й цей повільний далекобійник! Тут важливо не піддаватися емоціям, а пам’ятати, що безпека транспортного засобу для автомобіліста — понад усе.

І мова йде не тільки про фури! Небезпечна дорожня ситуація виникає і тоді, коли ви продовжуєте їхати поруч з будь-якою важкою або великогабаритною спеціальною технікою. Крім вантажівок, це можуть бути снігоприбиральні машини, трактори, різна сільськогосподарська техніка тощо. Небезпека пересування поруч з ними полягає в тому, що з-під їх коліс у лобове скло вашої машини можуть відлітати великі камені. А це може спровокувати або заміну лобового скла, або навіть серйозну аварію. Розповімо, як діяти, щоб уникнути небезпек на дорозі.

 

Чим небезпечна спеціальна снігоприбиральна або сільськогосподарська техніка?

Для тих, хто переміщається на легковому автомобілі, їхати за вантажівкою-фурою дуже небезпечно. Особливо, якщо пересуватися занадто близько. Якщо ваш транспортний засіб буде знаходитися практично впритул, то водій фури може навіть і не підозрювати, що ви їдете за ним. Тобто, він просто не буде бачити вашого авто. Це загрожує зіткненнями, якщо раптом вантажівка різко загальмує.

Ще одна небезпека полягає в тому, що з-під коліс довгомірних фур вилітає суміш снігу з сіллю, камінням і гравієм, а все це може або істотно погіршити огляд, або потребувати ремонт пошкоджень лобового скла.

Як уникнути подібних ситуацій? Дотримуйтесь наших рекомендацій:

  • ніколи “не притуляйтеся” занадто близько до вантажівки, особливо взимку;
  • намагайтеся не їхати паралельно з фурою занадто довго, так як великовантажний транспорт часто заносить;
  • завжди дотримуйтесь безпечної відстані при русі за великогабаритними транспортними засобами: вона повинна становити як мінімум 2 корпуси авто;
  • безпечної дистанції потрібно дотримуватися в будь-якому випадку, незалежно від того, як саме ви рухаєтеся — спереду, ззаду або збоку.

 

Чим небезпечна спеціальна снігоприбиральна або сільськогосподарська техніка?

Снігоприбиральні машини відносяться до найбільш габаритної колісної спеціальної техніки. Вони відрізняються великою шириною, і при русі можуть навіть перетинати роздільну розмітку сусідньої смуги. Легкові машини ніколи не повинні рухатися занадто близько до них. Тут існують такі небезпеки:

  • у водія снігоприбиральної техніки часто занадто обмежена видимість;
  • ковш снігоочисника завжди трохи ширше, ніж його корпус, і це слід враховувати при обгоні або випереджені;
  • такий транспорт завжди пересувається нижче швидкості потоку, але, якщо ви поспішаєте, то, можливо, пересуватися по вже розчищеної колії буде комфортніше.

Головне — не забувати про безпечну відстань.

До розряду “небезпечної” для автомобілістів відноситься і сільськогосподарська техніка (наприклад, трактори і комбайни). У таких машин теж обмежений огляд, є габаритне навісне обладнання. До того ж, вони повільно рухаються. Щоб забезпечити власну безпеку, водій легкової машини повинен поступатися таким транспортним засобам, особливо на поворотах.

Отже, основне правило безпеки говорить — не варто рухатися поблизу габаритних транспортних засобів. І це особливо актуально в зимовий час, коли гальмівний шлях збільшується.

А щоб була хороша видимість на дорозі, зверніть увагу на стан двірників на вашому автомобілі, потрібно своєчасно замінити щітки склоочисника, щоб вони працювали справно та ідеально очищали лобове скло від бруду та снігу.

 

 

Звертайтеся в наш центр Carglass ® !

Ми пропонуємо широкий спектр послуг з обслуговування автомобільних стекол в Києві. Телефонуйте 044 221 20 97 або записуйтесь до нас на сервіс на нашому сайті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Записатися на сервiс

Iнші статті

Получить консультацию специалиста

Согласен с Политикой конфиденциальности

закрыть